top of page

V POHYBU

 

25/09 - 28/09/2015

 

DRUHÝ ROČNÍK FESTIVALU ILUSTRACE LUSTR

CIHELNÁ 4

 

pohyb, muži, tělo, pot, hrdost, sláva, cit, křehkost, boj, svaly, bolest, výhra, síla, vůle, útěcha, oddanost, chtíč, prudkost, euforie, zápal, potupa, vášeň, zápas, pýcha

 

Můj pokoj v Cihelné jsem pojednala pomocí velkých nástěných maleb s tématem pohybu / sportu. Dále se v místnosti objevily mé obrazy ze série boxu a portrét Jardy Jágra. Vše doplnil praxinoskop postavený na stole s ilustrací cvičícího vzpěrače. Návštěvníci měli možnost si sami vytvořit vlastní pás s pomocí nakreslení 12ti rozfázovaných kreseb.

ˇ R E Z

 

20/05 - 20/06/2015

 

POTRVÁ

NA HROMADĚ

01/11 - 20/12/2014

 

Skupinová výstava přátel na téma

na hromadě v Blues café v Kutné Hoře. 

vystavující:
Marie Novotná
Štěpán Brož
Tereza Bínová
Max Máslo
Michaela Režová
Barbora Halířová

VÝSTAVA A NOČNÍ KRESLÍCÍ MARATON - FESTIVA BIELA NOC - KOŠICE                                                                                                                    04/10/2014

 

POP-UP GALERIE VESTŘEDU KOŠICE 2014

Galerie Ve středu představila na Bílé noci kromě projektu Kristýny Kužvartové - Šité na míru i kreslící maraton "Bílý měsíc". Toho jsem se účastnila na základě výběru já a Taja Spasskova. Pojednávaly jsme desku o formátu 260 X 120 cm. Jelikož původně se mělo jednat pouze o jednu desku a až na místě byla práce rozdělena na desky dvě, každá jsme si vzala něco z původního společného téma - vesmír.

 

Kromě zpracování připraveného velkoformátu jsme do Košic přivezly i každá jeden cyklus našich prací. V mém případě to byl cyklus ilustrací nádraží. Výstava trvala celý následující měsíc.

 

web: BIELA NOC

MÁ PREZENTACE NA PECHAKUCHA VOL.9

23/05/2014

 

Prezentace mé tvorby na Pecha Kucha night vol.9

v Plzni v bývalém kině hvězda.

Formát 20x20.

 

Video i s jednotlivými slidy můžete vidět ZDE

 

web: PECHA KUCHA NIGHT PLZEŇ

PŘEDVARY                   22/05/2014

                                                    

Filmově-vizuální labužnický večer.

Večer na kterém spojily síly ateliéry animace z FDULS v Plzni, UMRUM, FAMU i FDU UJEP v Ústí nad Labem. Vznikl večer plný projekcí animovaných filmů, videomappingu v prostorách kina i před ním obohacený o filmovou kuchyni i studio 120 - filmové studio budoucnosti a v neposlední řadě instalace, více i méně překvapivé, na místech více či méně očekávaných.

Kromě uvedení mého filmu jsem se podílela i jako jeden z hlavních organizátorů a dramaturgů.

DRAVEJ PLAMEŇÁK - CESTUJÍCÍ HLAVY CESTUJÍCÍCH                                                                                                                                                      11/04/2014

 

Skupinová výstava s kolektivem Dravej plameňák. Na téma Cestující hlavy cestujících jsme vytvořili instalaci, převážně kreseb, na osvětlení v novém podchodu k nádraží a nástupištím na hlavním nádraží v Plzni. Každý zpracovával 3 kusy pauzovacího papíru o rozměrech 70x25cm. naším cílem bylo zpestřit tento studený prostor z betonu a kachlíků a skrze kresby umístěné na světlech ho oživit pro kolemjdoucí.

Instalace kreseb proběhla v pátek 11.4. v 20.30. celý prostor jsme nafotili a zdokumentovali a poté nechali svému osudu. Do druhého dne na svých místech zůstalo již jen necelých 8 kusů. Některé byly objeveny v nedaleké popelnici, většina však skončila neznámo kde. 

Níže si můžete prohlédnout fotografie jednotlivých výtvorů v prostoru, ale také snímky za samotné instalace. Za fotky děkujeme především Matěji Macháčkovi a Fabienn Balcarové. 

 

web: DRAVEJ PLAMEŇÁK

MICHAELA RE. - PRVNÍ AUTORSKÁ VÝSTAVA      12/07-27/08/2013

 

web: STANDARD CAFÉ

RYCHLOST SVĚT(L)A                                                                        06/03-05/04/2013

 

Na výstavě rychlost svět(l)a jsem vystavovala spolu se svými kamarády a spolužáky z FDULS v Plzni. S Vojtou Žákem, studentem animované tvorby, dále s Marií Novotnou a Tajou Spasskovou, studentkami ilustrace. Na výstavě se objevily zbrusu nové ucelené cykly ilustrací, které vznikly přímo za účelem této výstavy. Promítála se i videa a to nejen na vernisáži, ale po jeden měsíc a to každou středu.

  

web: CROSS KLUB

AMAZING THAILAND                                                                      15/11-14/12/2012

 

Amazing Thailand - tak znělo téma výtvarné soutěže, kterou vyhlásilo thajské velvysla-nectví pro studenty FDULS.

Já jsem se soutěže zúčatnila a s obrazem Beauty of tradition a vyhrála. Tato výstava poté představila více než dvacet soutěžních děl, vyjadřujících představy autorů o Thajsku, jeho lidech, přírodě i kultuře.

Kromě mého obrazu zde byla vystavena i další dvě vítězná díla a to:

Marie Kohoutová - Thai beauty

Jiří Krejčiřík - Greeny grass and golden elephants

Součástí výstavy byl i soubor fotografií a kreseb, které jsme s Marií a Jirkou při našem týdenním pobytu v Thajsku pořídili.           

web

KYČN VÝSTAVA VE FAG                                     12/2012

 

Výstava zaštítěná galerií KYČN v podchodu mezi Resslovou a Radobyčickou ulicí v Plzni.

Cílem bylo vytvořit z veřejného prostoru plnohodnotnou galerii a dále mapovat průběh výstavy. Co mizí, co zůstává, co se mění.

 

V galerii jsem provedla celkem tři instalace.    

 

vystavující: Dana Bartoníčková, Radim Pekárek, Markéta Kosinová, František Fekete, Matěj Matouš, Anastasia Vrublevská, Michaela Režová, Lucka Fleková, Ondřej Lalák, Lenka Záhorková, Pepa Holán, Sara Milesson

 

web: FRESH AIR GALLERY  /  KYČN

KLAPKA! OPONA!                                       23/5–6/2012

 

“PUSŤTE MLADÉ LIDI NA SCÉNU!”

kurátorka: Zuzana Tichá

 

Klapka! Opona! je výstavní projekt devíti mladých umělců, odhodlaných realizovat se na barvité (umělecké) scéně, do které se návštěvníci prádelny Bohnice mohou nechat vtáhnout.

Vystavující umělci:

> Anna Valešová / Albert Hrubý / David Ramdan

> Filip Kolyčev / Klára Fleková / Michaela Režová    

> Tomáš Voves/ Vojta Verner / Jan Čáda

 

web: PRÁDELNA BOHNICE

bottom of page